01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

19 czerwca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbyło się podsumowanie konkursu informatyczno-technicznego „Ozobot poznaje człowieka i Ziemię”.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie gry planszowej, po której miał się poruszać OZOBOT, poznając różne zagadnienia związane z człowiekiem i Ziemią. Do projektu uczestnik mógł dołączyć karty, rebusy i inne elementy wzbogacające edukacyjny charakter całego zadania.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas 1-5 szkół podstawowych z miasta Opola. Nadesłane na konkurs prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Wszystkie gry były przygotowane z dużą dbałością o każdy szczegół. Niektóre projekty zawierały również elementy przestrzenne, które znacząco podnosiły walory estetyczne i wizualne nadesłanych prac.

Pierwsze miejsce w grupie uczniów klas I-III uzyskały uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Opolu za pracę „Ozobot poznaje Opole”.

W grupie wiekowej klas IV-V jury konkursu przyznało trzy nagrody. Trzecie miejsce zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Opolu za pracę „Ozobot poznaje miasto”. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Opolu za pracę „Ozobot poznaje muzykę”. Laureatami pierwszego miejsca zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 za pracę „Ozobot poznaje Świat”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez MODN w Opolu oraz wydawnictwo Nowik. Najwyższe miejsca zostały uhonorowane robotami „Ozobot” ufundowanymi przez firmę Edusens. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.