01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

KLUB MM

logo libclient

logo Opola

W poniedziałek 3 grudnia bieżącego roku Klub Twórczego Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikiem naszym nauczycielem konsultantem Grzegorzem Pielakiem.

„Cztery historie o Gruzji” to prezentacja i opowieść po raz pierwszy zaprezentowana przez Grzegorza Pielaka w sierpniu 2018 roku w ramach 176 Salonu Artystycznego Druch Studio Gallery w Trenton N.J. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Salon i prezentacja G. Pielaka zostały dostrzeżone i opisane przez polonijne czasopismo „Biały Orzeł” wydawane w USA.

„Cztery historie…” to opowiedziana ze swadą, trochę nostalgiczna opowieść o dwóch miłościach, poszukiwaniu bohaterki pewnego reportażu, znaczeniu malarza prymitywisty, spotkanym metropolicie Kalistrate oraz meczu rugby w niedzielę Wielkanocną i jego śmiertelnych ofiarach. Autor zdradza także swoją tajemnicę miłości do tego zakątka świata, która powoduje, że od sześciu lat bywa co roku w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie.

Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 16.00, do Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19, budynek „B”, sala multimedialna, parter).

getattachmid64683mpid4min1uid4f1e44483deed173

Życie to ciągły bieg, czasami warto się zatrzymać i oddać refleksji, żeby biec we właściwym kierunku i ze zdwojoną siłą.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Twórczego Nauczyciela, które odbędzie się 10 maja 2018 r., rozpoczęcie o godz. 10.00 w sali nr 20, budynek „A” Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Nasze zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób, które chcą poznać tajemnice skutecznej relaksacji, panowania nad swoim oddechem, a także poznać elementy i pozycje jogi sprzyjające dobremu samopoczuciu!

Wystarczy zabrać ze sobą pozytywne nastawienie, uśmiech oraz wygodny ubiór i bez wahania przybyć na zajęcia, które poprowadzi doradca metodyczny MODN w Opolu, entuzjastka jogi Katarzyna Miernicka.

Czekamy na Państwa!

8 marca z okazji Dnia Kobiet w siedzibie MODN w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela odbyły się warsztaty kosmetyczne dla Pań pod hasłem KOBIECA I PEWNA SIEBIE, nawiązującym do słów Mary Kay Ash, która twierdziła, że kobieta może osiągnąć wszystko, jeśli tylko ma odwagę marzyć.
Panie poznały zasady pielęgnacji cery w pięciu krokach, czyli co trzeba robić z naszą twarzą rano i wieczorem, by wyglądała pięknie i promiennie. Uczestniczki spotkania miały możliwość zapoznać się z kosmetykami Mary Kay i „przymierzyć je do twarzy”, tak jak w sklepie mierzy się sukienkę. Dla każdej z Pań został profesjonalnie dobrany podkład, który w dzisiejszych czasach jest ochroną dla cery. Spotkanie rozpoczęło się zabiegiem „satynowe dłonie”, po którym uczestniczki mogły się przekonać, że piękna nazwa nie jest tylko chwytem marketingowym, a dłonie rzeczywiście stają się jedwabiście gładkie.
Samodzielnie wykonany makijaż dzienny - „róż, tusz, błyszczyk i już :)” z możliwością doboru pomadki, która jest niewątpliwym atrybutem kobiecości, był uwieńczeniem przyjemnie spędzonego czasu w swobodnej i sympatycznej atmosferze przy kawie, herbacie i słodkościach. Spotkanie mistrzowsko poprowadziła Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN.

IMG 2589Co widać, co słychać, co czuć?
W jakich sytuacjach występują złudzenia? Które zmysły najczęściej nas oszukują? A może to my wprowadzamy je w błąd?
Czy potrafimy to sprawdzić? Na pewno warto podjąć próbę!
Kilka sztuczek, trochę zabawy i zdziwienia zafundujesz sobie na zajęciach, a domu i w towarzystwie zaskoczysz niejedną wnuczkę i niejednego wnuczka.
Zapraszamy do zabawy ze zmysłami, którą poprowadzi konsultant MODN w Opolu Helena Jasińska.
Zajęcia odbędą się w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela w dniu 15.03.2018r. od godz. 10.00 w sali nr 10 budynku „A” MODN w Opolu.

m1We wtorek 20 marca 2018 roku zapraszamy Klubowiczów do odwiedzenia Marakeszu - czerwonego miasta, jednego z cesarskich miast Maroka, leżącego u podnóża gór Atlas. Barwną jak zwykle opowieść snuć będzie konsultant Miejskiego Ośrodka Nauczycieli w Opolu Grzegorz Pielak. Dopełnieniem jego wspomnień z dwukrotnego, samodzielnego pobytu w tym kraju będą zdjęcia przedstawiające zarówno klasyczne zabytki - meczety, medresy, nekropolie i ogrody, jak i mieszkańców miasta przy swoich codziennych zajęciach. Uczestnicy kolejnego spotkania z Grzegorzem Pielakiem dowiedzą się także - na przykładzie podróży do jednego z państw Maghrebu - jak spokojnie i bezpiecznie „skosztować” Afryki.
Spotkanie odbędzie się w sali nr 108 budynku „B” Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu 20 marca 2018 roku, początek o godzinie 16.00.

Za nami pierwsza indywidualna sesja coachingowa. Podczas spotkania można było refleksyjnie sięgnąć w głąb siebie i spróbować określić, na co nie jest jeszcze za późno. Okazało się, że wbrew temu, jak się czasami myśli, nie tylko w młodym wieku można zrealizować swoje marzenia.
W odkryciu tych marzeń swojej klientce z Klubu Twórczego Nauczyciela pomagała Bożena Grębowiec, certyfikowany coach VCC, która kieruje się słowami: „każdy z nas jest najlepszym ekspertem swojego życia i wie, co jest dla niego dobre”. To inspirujące spotkanie będzie miało ciąg dalszy.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Nawet wytrawne hafciarki, specjalizujące się w różnych technikach hafciarskich, zachwyciły się nową techniką, jaką jest haft matematyczny – hobby nauczycielki konsultantki Joanny Świercz. Pod jej okiem uczestniczki kolejnego spotkania w Klubie Twórczego Nauczyciela próbowały swoich sił na szablonach prezentujących wiosenne inspiracje. Panie całkowicie pochłonęło to wyzwanie, a Intensywne szlifowanie swoich umiejętności okazało dla nich jednocześnie wspaniałym relaksem.
Dziękujemy.

I zaczęło się...
Pierwsze zajęcia w ramach cyklu „Ruch artystyczny sposobem na relaks i dobre samopoczucie” w Klubie Twórczego Nauczyciela już za nami.
Do tańca – walca wiedeńskiego – zaprosiła przybyłych gości doradca metodyczny MODN w Opolu Wiktoria Waloszek. Pani choreograf przedstawiła historię walca oraz omówiła etapy wprowadzania kroków podstawowych do walca użytkowego ukierunkowanego na walc wiedeński.
W miłej atmosferze można było podjąć wyzwanie i ruszyć na parkiet.
Z niecierpliwością oczekujemy na następne zajęcia i zapraszamy serdecznie do wzięcia w nich udziału.

Specjalnie w Dniu Kobiet i dla Kobiet zapraszamy na spotkanie kosmetyczne: mk Kasia
W programie :
- schemat pielęgnacji cery dojrzałej w 5 krokach,
- dobór podkładu,
- ABC makijażu,
- róż, tusz, błyszczyk i już
i przede wszystkim miła, inspirująca i odprężająca atmosfera przy kawie, herbacie i ciasteczku.
Spotkanie odbędzie się oczywiście 8 marca, początek o godz.9.30, w Klubie Twórczego Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Zajęcia poprowadzi „kobieca i pewna siebie” doradczyni metodyczna Katarzyna Miernicka.
Zapraszamy!