01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

9 listopada 2018r. odbyły się w Klubie Twórczego Nauczyciela zajęcia z elementami jogi i relaksacji, ponadto uczestniczące w panie, oprócz technik prawidłowego i relaksującego oddychania, poznały sposoby ćwiczeń rozciągających i dla zdrowego kręgosłupa. Codzienne powtarzanie zaledwie kilku prostych ćwiczeń, połączonych z odpowiednią pozycją ciała, spokojnym wdechem i długim wydechem pomoże świetnie rozpocząć dzień i przynieść ulgę wieczorem, po jego zakończeniu. Te ćwiczenia nie tylko pomogą poprawić sylwetkę czy wzmocnić mięśnie, ale wykonywane również w ciągu dnia, w przerwie między przygotowaniem obiadu a wyjściem na spacer czy zakupy, dodadzą energii i witalności.
Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczek. Ćwiczenia, którym towarzyszyła spokojna, relaksująca muzyka, na pewno przyniosły chwilę wytchnienia, skupienia na swoim ciele i może zapomnienia od codziennych spraw i obowiązków.
Zajęcia prowadziła Katarzyna Miernicka – doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego.

W dniu 15 listopada 2018 roku w Klubie Twórczego Nauczyciela odbyły się biało-czerwone warsztaty artystyczne.
Temat spotkania wyznaczyła rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Prowadząca spotkanie doradca metodyczny Wiktoria Waloszek przedstawiła naszym klubowiczkom historyczne okoliczności powstania kotylionów. Następnie wszystkie Panie, śpiewając patriotyczne pieśni i słuchając ich, wykonały biało-czerwone kokardy narodowe, którymi udekorowały swoje ubrania. Potem rozpoczęły tańce, wśród których był m.in. trojak i oczywiście nie mogło zabraknąć poloneza.
Ten dzień na pewno długo zapamiętamy!

26 października 2018 w Klubie Twórczego Nauczyciela odbyły się warsztaty kosmetyczne, których celem było pokazanie, jak ważna jest dbałość o zdrowie i kondycję cery w każdym wieku, a tym samym dbałość o dobre samopoczucie. By świetnie się czuć i pięknie wyglądać, niezbędne jest wyrobienie sobie codziennego nawyku – aż tyle i tylko tyle.
W czasie warsztatów ich uczestniczki zdobyły wiedzę na temat cery dojrzałej oraz poznały pięć kroków codziennej o nią dbałości. Następnie mogły zastosować te kroki w praktyce, skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze podkładu, jak również poznać i wypróbować kosmetyki marki Mary Kay.
Warsztaty poprowadziła Katarzyna Miernicka – doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego, która w tym dniu wystąpiła w charakterze doradcy zdrowia i piękna.

23 listopada 2018 r. w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela odbyły się warsztaty… gier i zabaw, czyli „Gry i zabawy naszych mam i babć – jak się bawić z wnuczkiem”. Na początku uczestniczki wymieniły się własnymi doświadczeniami związanymi z ciekawymi sposobami spędzania czasu z pociechami swoich dzieci. Rozmawiały o tym, w co wnuczęta lubią najbardziej się bawić, co robią, gdy pogoda nie pozwala na wyjście z domu, jak jako babcie mądrze zagospodarowują dzieciom czas. Następnie Panie praktycznie, czyli wykonując ćwiczenia, poznały nie tylko takie zabawy ruchowe, jak: tor przeszkód, kapsle, „zośka” czy gdzie jest ukryty skarb, ale również zabawy plastyczne – obraz impresjonistyczny wykonywany farbą i pastą do zębów, wspólny portret, co wyjdzie z moich rączek, jak również zabawy rozwijające wyobraźnię i logiczne myślenie: kalambury, pacynkowy wywiad, teatrzyk, kółka matematyczne.
Na pewno był to przyjemny powrót do czasu dzieciństwa, bo aby móc myśleć i bawić się jak dziecko, trzeba najpierw w sobie odnaleźć i ożywić „własne wewnętrzne dziecko”.
Zajęcia poprowadziła Katarzyna Miernicka – doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego.

W poniedziałek 3 grudnia bieżącego roku Klub Twórczego Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikiem naszym nauczycielem konsultantem Grzegorzem Pielakiem.

„Cztery historie o Gruzji” to prezentacja i opowieść po raz pierwszy zaprezentowana przez Grzegorza Pielaka w sierpniu 2018 roku w ramach 176 Salonu Artystycznego Druch Studio Gallery w Trenton N.J. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Salon i prezentacja G. Pielaka zostały dostrzeżone i opisane przez polonijne czasopismo „Biały Orzeł” wydawane w USA.

„Cztery historie…” to opowiedziana ze swadą, trochę nostalgiczna opowieść o dwóch miłościach, poszukiwaniu bohaterki pewnego reportażu, znaczeniu malarza prymitywisty, spotkanym metropolicie Kalistrate oraz meczu rugby w niedzielę Wielkanocną i jego śmiertelnych ofiarach. Autor zdradza także swoją tajemnicę miłości do tego zakątka świata, która powoduje, że od sześciu lat bywa co roku w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie.

Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 16.00, do Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19, budynek „B”, sala multimedialna, parter).

getattachmid64683mpid4min1uid4f1e44483deed173

Życie to ciągły bieg, czasami warto się zatrzymać i oddać refleksji, żeby biec we właściwym kierunku i ze zdwojoną siłą.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Twórczego Nauczyciela, które odbędzie się 10 maja 2018 r., rozpoczęcie o godz. 10.00 w sali nr 20, budynek „A” Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Nasze zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób, które chcą poznać tajemnice skutecznej relaksacji, panowania nad swoim oddechem, a także poznać elementy i pozycje jogi sprzyjające dobremu samopoczuciu!

Wystarczy zabrać ze sobą pozytywne nastawienie, uśmiech oraz wygodny ubiór i bez wahania przybyć na zajęcia, które poprowadzi doradca metodyczny MODN w Opolu, entuzjastka jogi Katarzyna Miernicka.

Czekamy na Państwa!

8 marca z okazji Dnia Kobiet w siedzibie MODN w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela odbyły się warsztaty kosmetyczne dla Pań pod hasłem KOBIECA I PEWNA SIEBIE, nawiązującym do słów Mary Kay Ash, która twierdziła, że kobieta może osiągnąć wszystko, jeśli tylko ma odwagę marzyć.
Panie poznały zasady pielęgnacji cery w pięciu krokach, czyli co trzeba robić z naszą twarzą rano i wieczorem, by wyglądała pięknie i promiennie. Uczestniczki spotkania miały możliwość zapoznać się z kosmetykami Mary Kay i „przymierzyć je do twarzy”, tak jak w sklepie mierzy się sukienkę. Dla każdej z Pań został profesjonalnie dobrany podkład, który w dzisiejszych czasach jest ochroną dla cery. Spotkanie rozpoczęło się zabiegiem „satynowe dłonie”, po którym uczestniczki mogły się przekonać, że piękna nazwa nie jest tylko chwytem marketingowym, a dłonie rzeczywiście stają się jedwabiście gładkie.
Samodzielnie wykonany makijaż dzienny - „róż, tusz, błyszczyk i już :)” z możliwością doboru pomadki, która jest niewątpliwym atrybutem kobiecości, był uwieńczeniem przyjemnie spędzonego czasu w swobodnej i sympatycznej atmosferze przy kawie, herbacie i słodkościach. Spotkanie mistrzowsko poprowadziła Katarzyna Miernicka, doradca metodyczny MODN.

IMG 2589Co widać, co słychać, co czuć?
W jakich sytuacjach występują złudzenia? Które zmysły najczęściej nas oszukują? A może to my wprowadzamy je w błąd?
Czy potrafimy to sprawdzić? Na pewno warto podjąć próbę!
Kilka sztuczek, trochę zabawy i zdziwienia zafundujesz sobie na zajęciach, a domu i w towarzystwie zaskoczysz niejedną wnuczkę i niejednego wnuczka.
Zapraszamy do zabawy ze zmysłami, którą poprowadzi konsultant MODN w Opolu Helena Jasińska.
Zajęcia odbędą się w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela w dniu 15.03.2018r. od godz. 10.00 w sali nr 10 budynku „A” MODN w Opolu.

m1We wtorek 20 marca 2018 roku zapraszamy Klubowiczów do odwiedzenia Marakeszu - czerwonego miasta, jednego z cesarskich miast Maroka, leżącego u podnóża gór Atlas. Barwną jak zwykle opowieść snuć będzie konsultant Miejskiego Ośrodka Nauczycieli w Opolu Grzegorz Pielak. Dopełnieniem jego wspomnień z dwukrotnego, samodzielnego pobytu w tym kraju będą zdjęcia przedstawiające zarówno klasyczne zabytki - meczety, medresy, nekropolie i ogrody, jak i mieszkańców miasta przy swoich codziennych zajęciach. Uczestnicy kolejnego spotkania z Grzegorzem Pielakiem dowiedzą się także - na przykładzie podróży do jednego z państw Maghrebu - jak spokojnie i bezpiecznie „skosztować” Afryki.
Spotkanie odbędzie się w sali nr 108 budynku „B” Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu 20 marca 2018 roku, początek o godzinie 16.00.