01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Gry i zabawy rozwijające inteligencję piłkarską i emocjonalną podczas zajęć wf

 Rezerwacja zakończona
 
12
Kategoria
WYCHOWANIE FIZYCZNE i EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
Termin
19.11.2018 15:00
Miejsce
PSP 2, Budynek B - 1 Maja 151, 45-356 Opole
Ilość miejsc
25
Miejsca dostępne
13
Telefon
77 474-00-86
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
Katarzyna Miernicka
Prowadzący
Tomasz Bardjan
Liczba godzin
4
Odpłatność
dla uczestników objętych doradztwem metodycznym MODN, dla pozostałych osób 90 z

„Możesz udzielić uczniowi jedną lekcję dziennie; ale jeśli nauczysz go, jak czerpać wiedzę, poprzez pobudzenie jego ciekawości, będzie się on uczył tak długo, jak żyje”

Zajęcia wychowania fizycznego o charakterze piłkarskim to nie tylko zajęcia specjalistyczne, ale również ćwiczenia które budują klimat wzajemnej współpracy grupowej i zaufania. Uczeń który wie, że ma wsparcie od swojego kolegi, może liczyć na jego pomoc i nie zostanie upomniany za popełniony błąd, szybciej nabywa nowe umiejętności.

Gry i zabawy  to najpopularniejszy sposób rozwijania u  uczniów takich umiejętności, jak pamięć i koncentracja, spostrzegawczość, refleks, logiczne myślenie, wyobraźnia, percepcja wzrokowa i ruchowa.

Uczeń, który dobrze kontroluje swoją uwagę i koncentrację, często lepiej przewiduje rozwój wydarzeń na boisku. Taka antycypacja pozwala obniżyć koszt fizycznego i psychicznego wysiłku, także poprzez wyższy poziom automatyzacji zadań piłkarskich. Wysoka zdolność koncentracji pozwala także na redukcje błędów i poprawia wiarę we własne możliwości. Pomimo tego, że każdy uczeń  ma inną „pojemność uwagi” i jej typ, a niektórzy osiągają wysokie umiejętności koncentracji w sposób wrodzony, to wszyscy mogą skorzystać z jej poprawy i optymalizacji w drodze realizacji gier i zabaw, które chcemy wam zaprezentować na naszym szkoleniu

Szkolenie poprowadzi trener z najwyższą licencją trenerską w piłce młodzieżowej UEFA Elite Youth - mgr Tomasz Bardjan

 
 

Wspierane przez iCagenda