KLUB MM

logo Opola

Świat zawodów- jak go pokazać uczniom? Jak budować kompetencje cenione na rynku pracy.

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
DOSKONALENIE PONADPRZEDMIOTOWE
Termin
17.10.2017 08:01 - 12:00
Miejsce
Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu, ul. Niemodlińska 40
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
Wiktoria Waloszek
Prowadzący
Marta Trojanowska- Wójcik, Halina Gierczak, Bartosz Barkowski, Antoni Zajadacz, Michał Jędra
Liczba godzin
4

Zaproszenie na lekcje pokazowe.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zapraszany zainteresowanych nauczycieli na lekcje pokazowe w formie trzy warsztatów oraz turniej sportowy dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W czasie warsztatów uczniowie będą mieli okazję poznać konkretne zawody od ich strony praktycznej, odkryć swoje pasje i talenty, a także możliwości ich wykorzystania przy budowaniu ścieżki edukacyjno- zawodowej. Zajęcia sportowe natomiast to możliwość rozwijania swoich umiejętności oraz kreowania pasji- tak cenionych przez pracodawców na rynku pracy. Sport wyposaża również w uniwersalne umiejętności: zdrowej rywalizacji, współpracy, pracy zespołowej, radzenia sobie w sytuacji sukcesu i porażki.
Program realizowanych lekcji pokazowych:
- Warsztaty:

  1. Sztukaterskie- odlewy gipsowe, zdobienia, złocenia ozdobnych elementów gipsowych
  2. Aranżacja wnętrz- warsztat nr 1- wizualizowanie aranżacji wnętrz, praca z programem GIMP
  3. Aranżacja wnętrz- warsztat nr 2- strukturalne formy przestrzenne i ich zastosowanie

- Zawody sportowe:

  1. Funinio
  2. Piłka siatkowa

Treści: Wykorzystanie aktywizujących form pracy we wdrażaniu uczniów do świata szkolnictwa zawodowego. Metody wdrażania treści związanych z budowaniem kompetencji kluczowych
na zajęciach z uczniem. Poznanie treści kształcenia w zawodach: technik aranżacji wnętrz, technik renowacji elementów architektury, jako bazy do pomocy uczniowi w podejmowaniu decyzji edukacyjno- zawodowych- zgodnie z jego zainteresowaniami i predyspozycjami. Rozwój kompetencji miękkich u młodzieży- jak realizować te zagadnienia na poszczególnych zajęciach przedmiotowych
i sportowych.

Adresat: nauczyciele przedmiotów zawodowych, przedmiotów artystycznych, wychowania fizycznego, wychowawcy klas, pomoc psychologiczno- pedagogiczna, doradcy zawodowi.

 
 

Wspierane przez iCagenda