logo Opola

We wtorek 13 lutego 2018 roku w Klubie Twórczego Nauczyciela odbyło się spotkanie „Zimowe przygody w Maroku”. O swoich dwóch wyprawach do Maroka opowiadał Grzegorz Pielak – konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Opowieści towarzyszył pokaz zdjęć ze skalnych wspinaczek na wapienne ściany w Wąwozie Todra, z jazdy na nartach i desce snowboardowej na piaskach północnej Sahary, a dokładnie na Ergu Chebbi, czyli piaszczystych wydmach niedaleko granicy z Algierią.
Na zdjęciach z gór Atlas nie mogło zabraknąć wizyty u „wiecznych wędrowców” – Nomadów oraz na suku, charakterystycznym dla państw arabskich targu. Tym razem był to suk w górniczej miejscowości Tinerhir, który odwiedzają mieszkańcy miasta i okolicznych wsi. Na targu można kupić wszystko to, co jest potrzebne do życia, od owoców i warzyw poprzez sprzęty domowe, stroje, do przedmiotów powstałych w ramach recyklingu, jak np. miski ze zniszczonych opon samochodowych.
To była pierwsza opowieść Grzegorza Pielaka o Maroku. Trwają przygotowania do fotograficznej wędrówki po jednym z miast cesarskich Maroka, czyli Marakeszu, na którą wkrótce Państwa zaprosimy.

IMG 0508

Wszystkich wielbicieli tańca, ruchu i wszelkiej artystycznej aktywności zapraszamy na warsztaty taneczne, które odbędą się 22.02.2018 r. o godz. 11.00 w Klubie Twórczego Nauczyciela Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.
Zajęcia poprowadzi dyplomowany choreograf tańca Akademii Muzycznej w Warszawie, doradca metodyczny MODN Wiktoria Waloszek.
Prosimy, nie zapomnijcie o wygodnym obuwiu, stroju i oczywiście pozytywnym nastawieniu!

ja zumba 3

Zumba to fuzja tańca i fitnesu, to system zajęć, które dostarczają potężnej dawki energii i endorfin. Podstawowe kroki tańców latynoskich, porywająca muzyka i uśmiech spowodują, że otworzysz się tylko na pozytywne emocje. A potrzeba tak niewiele: wygodny strój i sportowe obuwie oraz pozytywne nastawienie! Do dzieła!
Serdecznie zapraszamy na zajęcia z cyklu „W poszukiwaniu relaksu - zumba”.
Termin: 15 lutego 2018 r., godz. 10.00 – 11.00.
Miejsce: Klub Twórczego Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu

Maroko 3Zapraszamy do Klubu Twórczego Nauczyciela, gdzie konsultant Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Grzegorz Pielak przedstawi „Zimowe przygody w Maroku”. Wspaniałe zdjęcia ze wspinaczek skalnych w górach Atlas, noclegu na Saharze, narciarskich zjazdów z saharyjskich wydm czy prawdziwego arabskiego targu, czyli suku, uzupełnione zostaną barwną opowieścią i wspomnieniami prelegenta z jego dwóch zimowych samodzielnych podróży po Maroku.

Spotkanie odbędzie się w sali multimedialnej, na parterze budynku „B” Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu 13 lutego 2018 roku o godzinie 16.00.