III edycja kursu nadającego uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy

 Rezerwacja zakończona
 
9
Kategoria
KURSY NADAJĄCE UPRAWNIENIA
Termin
2017-06-02 15:00
Miejsce
MODN w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 19 - Powstańców Śląskich 19, 46-020 Opole
Ilość miejsc
12
Miejsca dostępne
3
Telefon
77-474-00-86
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
Grzegorz Pielak/Maciej Stańczak
Prowadzący
lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny, psycholog
Liczba godzin
36
Odpłatność
450 zł
Załącznik

dotyczy: kwalifikacji do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pomocy przedmedycznej
i III edycji kursu nadającego uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W związku z zapytaniami nauczycieli dotyczącymi kwalifikacji do prowadzenia zajęć
z zakresu pomocy przedmedycznej kierowanymi do Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli wyjaśniam, że zgodnie art. 8.4 Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym i z § 3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy, nauczyciel nabywa kwalifikacje wyłącznie w ramach kursu o którym mowa w w/w rozporządzeniu.

W/w rozporządzenie nie określa przedmiotu, typu ani rodzaju zajęć, w ramach których prowadzone są elementy pomocy przedmedycznej. Czyli każdy nauczyciel realizujący zagadnienia pomocy przedmedycznej winien mieć ukończony taki kurs. Bez względu
czy realizuje wspomniane zagadnienia w ramach swojego przedmiotu, koła zainteresowań czy innych programów i projektów, takich jak np. Bezpieczne Opole.

W/w kurs, zgodnie z art. 8.2 Ustawy z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym, nie dotyczy lekarza systemu, pielęgniarki systemu oraz ratownika medycznego systemu, którym to ustawa nadaje uprawnienia do nauczania pomocy przedmedycznej w ramach systemu oświaty.

Zaświadczenie potwierdzające posiadanie przygotowania do prowadzenia w/w zajęć jest ważne przez okres 5 lat od dnia wydania. Tym samym, po tym okresie nauczyciel traci uprawnienia do nauczania bloku dotyczącego pierwszej pomocy (§ 11 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy).

W związku z w/w zapisem Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu planuje organizację III edycji szkolenia dla nauczycieli chcących uzyskać lub przedłużyć ważność kwalifikacji, niezbędnych do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kurs odbędzie się w dniach 2, 3, 4, 9, 10 i 11 czerwca 2017 roku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Kurs obejmuje 36 godzin wykładów oraz ćwiczeń i kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Koszt kursu to 450 złotych. Ze względu na logistyczną organizację kursu (zgodna
z przepisami liczba grup ćwiczebnych, sale, itd.) prosimy o elektroniczną rejestrację na naszej stronie internetowej do dnia 26 maja 2017 roku. Uczestników, którzy potrzebują fakturę za udział w kursie przed rozpoczęciem zajęć, prosimy o kontakt z główną księgową Panią Elżbietą Kwiatkowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Uczestników, prosimy o takie zaplanowanie swojego udziału w poszczególnych częściach kursu, aby móc spełnić zapisy § 6 w/w rozporządzenie mówiące o tym, że „do egzaminu może przystąpić osoba, która odbyła wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne objęte programem szkolenia”. W piątki 2 i 9 czerwca 2017 roku zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 15.00, w pozostałe dni zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 9.00. We wszystkie dni zajęcia będą trwały do godziny 20.00.

 
 

Wspierane przez iCagenda