Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM 09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Zapraszamy na kolejną edycję Grantów Opolskiego Kuratora Oświaty. Lista grantów organizowanych przez MODN otworzy się po kliknięciu w link: Granty 2017

23 maja zapraszamy na inspirujące spotkanie „Człowiek, który nigdy nie chodził do szkoły, dzisiaj uczy nauczycieli i rodziców jak uczyć!” Bohater głośnego dokumentu o edukacji pt. „Alfabet Erwina Wagenhofera” z 2013 roku. Autor wielu książek i mówca inspiracyjny. „Szkodliwa nie jest szkoła, jako instytucja, tylko ta postawa wobec dzieci, jaką najczęściej spotyka się w szkole. Jednak nie dotyczy to tylko szkoły, bo tak samo niesprzyjający może być dom, jeśli nie traktujemy dzieci z szacunkiem. Jeżeli damy dziecku zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, bez względu na to, w jakim znajdzie się środowisku, poradzi sobie” – mówi André Stern.

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu planuje organizację III edycji szkolenia dla nauczycieli chcących uzyskać lub przedłużyć ważność kwalifikacji, niezbędnych do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kurs odbędzie się w dniach 2, 3, 4, 9, 10 i 11 czerwca 2017 roku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Kurs obejmuje 36 godzin wykładów oraz ćwiczeń i kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Koszt kursu to 450 złotych. Ze względu na logistyczną organizację kursu (zgodna
z przepisami liczba grup ćwiczebnych, sale, itd.) prosimy o elektroniczną rejestrację na naszej stronie internetowej do dnia 26 maja 2017 roku

Szanowni Państwo, z przyczyn organizacyjnych szkolenie

Nr 152. Mediacje rówieśnicze,

które planowane było na dzień 18.05.2017 r.

jest przeniesione na dzień 06.06.2017 r. na godz. 15:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora MODN Opole,

w dniu 02.05.2017 r. Ośrodek będzie NIECZYNNY.

- KOMUNIKAT ORE WARSZAWA -

Szanowna Pani(n) Dyrektor,

w związku z realizacją przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie trzech etapów projektu POWER  pt. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”, który jest projektem realizowanym na potrzeby reformy kształcenia zawodowego, zwracamy się do wszystkich Państwa dyrektorów placówek doskonalenia o pomoc w poszukiwaniu ekspertów -  autorów modyfikowanych podstaw programowych kształcenia w zawodach, autorów planów i programów nauczania, suplementów i ścieżek rozwoju zawodowego, moderatorów spotkań projektowych. Projekt „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”, wszystkie jego 3 etapy, zakłada modyfikację 202 podstaw programowych kształcenia w zawodach, opracowanie 202 planów i programów nauczania, 202 suplementów do dyplomu i 202 ścieżek rozwoju zawodowego.

Obecnie pilnie poszukujemy do współpracy w projekcie autorów, redaktorów merytorycznych oraz trenerów. Ponieważ rekrutacja trwa tylko do 3 maja 2017 roku, zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do nauczycieli przedmiotów zawodowych, konsultantów oraz doradców metodycznych i poinformowanie o rekrutacji na stronie kuratorium.

Ew. tekst do zamieszczenia na stronie Państwa

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie poszukuje autorów, redaktorów merytorycznych modyfikacji PPKZ i trenerów spotkań

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do współpracy autorów i redaktorów merytorycznych zainteresowanych pracą nad modyfikacją podstaw programowych kształcenia w zawodach w ramach projektu POWER pt. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”.

Rekrutacja otwarta dotyczy 30 grup zawodowych, w każdej z nich wyłonione zostaną 3–4 osobowe zespoły.

Szczegóły i zasady naboru dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej ORE.

Nabór autorów i redaktorów merytorycznych dla kolejnych 8 grup zawodów przeprowadzony będzie w trybie postępowania przetargowego. Ogłoszenie ukaże się w BIP w zakładce Zamówienia powyżej 30 tysięcy €.

Projekt poszukuje też do współpracy trenerów spotkań z zespołami autorów modyfikacji podstaw programowych kształcenia w zawodach. W wyniku naboru zostanie zrekrutowanych 11 trenerów – jeden trener będzie współpracował z zespołem autorów przypisanych do jednej z 11 grup branżowych.

Szczegóły i zasady naboru znaleźć można w BIP ORE.

Termin rekrutacji upływa 3 maja 2017 roku o godzinie 23.59.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego. Etap 3. Edukacja zawodowa odpowiadająca potrzebom rynku pracy”.

Liczymy na Państwa przychylność i pomoc w pozyskaniu wartościowych partnerów dla projektu.

Szanowni Państwo

nauczyciele historii, języka polskiego, wychowawcy!

Zapraszamy serdecznie na warsztaty „Film w edukacji o Holokauście”, które odbędą się w dnia 16 maja 2017 r. w siedzibie MODN, ul. Powstańców Śl. 19, od 15.00 do 17.30.

Warsztaty poprowadzą dr Jolanta Koj i Janusz Berdzik.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma nową publikację MODN

Edukacja o Holokauście. Scenariusze zajęć.

Odpłatność:

  • gminy: Opole, Ozimek, Turawa, Dąbrowa, Powiat Opolski, Olszanka, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Gogolin - 20,00 zł za osobę,
  • pozostali: 30,00 zł za osobę.

Opłatę proszę wnieść na konto MODN 09 1160 2202 0000 0002 1740 2862 do dn. 15.05. 2017,

tytuł wpłaty: WH17.

 

Zgłoszenia: https://www.modn.opole.pl/nasza-oferta/oferta-modn-2016-2017/edukacja-humanistyczna/edukacja-historyczna-i-obywatelska/341-film-w-edukacji-o-holokauscie/rezerwacja.html

Do pobrania:
Pobierz plik (Edukacja o Holokauście.bmp)Edukacja o Holokauście.bmp1642 kB76 Pobieranie

Serdecznie zapraszam Sz. P. Dyrektorów i Nauczycieli przedszkoli

na bezpłatne szkolenie poświęcone pedagogice freblowskiej w edukacji przedszkolnej

Czas i miejsce: 10 maja 2017, godz.9.00-11.30

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu

 

Czas i miejsce: 10 maja 2017, godz. 13.15-15.45

Kędzierzyn-Koźle

            Podczas spotkania z Dyrektorami placówek omówiony zostanie projekt „Miasto Innowacji Pedagogicznej” realizowany w oparciu o pedagogikę F. Froebla. Przekazane będą praktyczne porady dotyczące pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, a także zostaną przedstawione efekty i rezultaty pracy nauczycieli oraz osiągnięcia najmłodszych. Spotkanie będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie innowacji i certyfikacji.

            Równolegle, w tym samym miejscu i czasie, odbędzie się spotkanie dla Kadry Pedagogicznej przedszkoli, które poprowadzą nauczyciele i licencjonowani edukatorzy freblowscy - specjaliści w dziedzinie pedagogiki freblowskiej. Nauczyciele dowiedzą się,
w jaki sposób wdrażać innowację w grupach przedszkolnych oraz w jaki sposób dbać
o własny rozwój w tej dziedzinie.

            Każdy Uczestnik spotkania otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu, ponadto Nauczyciele otrzymają pakiet informacyjny z gotowymi scenariuszami zajęć,
a placówka bezpłatnie podręcznik „Program wychowania
przedszkolnego Dar Zabawy” autorstwa dr B. Bilewicz-Kuźni.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest jednoczesne zgłoszenie Dyrektora i Nauczyciela
z danej placówki.

Zgłoszenia poprzez stronę: www.modn.opole.pl/kalendarz proszę wysyłać do dnia 4.05.2017r.