Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Z tej okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych
na bezpłatne konsultacje, porady, rozmowy dotyczące tematyki mediacji.
Mediacja, to nowoczesny  sposób na konstruktywne rozwiązywanie sporów i konfliktów,
mogą ją stosować zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób oraz jakie korzyści możesz uzyskać stosując mediacje,
zapraszamy  19.10.2017r. w godzinach od.10.00-12.00  do Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
Czekają na Państwa mediatorzy MODN.  

Szanowni Państwo,

do 25 października 2017 trwają zapisy do nowych programów Fundacji Uniwersytet Dzieci. Ich  celem jest wsparcie nauczycieli klas I-III i VII w nauczaniu kompetencji społecznych i programowania. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Do programu mogą się zapisać nauczyciele szkół podstawowych z całej Polski.

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów Klanza oraz Wyższą Szkołą Bankową w Opolu zaprasza na interaktywną wystawę MUZEUM DLA DZIECI KLICK! z Hamburga wprowadzającą najmłodszych w świat matematyki.

 

MINI-MATMA czyli Kto się boi matematyki…

- Ty na pewno nie, a może…?

Przyjdź koniecznie, ale uważaj! możesz potem pokochać matematykę!

_________________________________________________________________

Porównywanie, sortowanie, szacowanie, mierzenie, ważenie, wzory, rytm i taniec… Interaktywne stacje zapraszają uczestników do zabawy i odkrywania pięknego świata liczb, kształtów i wzorów.

                                                                     ***

Zwiedzanie interaktywnej wystawy trwa około 2 godzin.

Zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne od 20. października do 3. listopada w następujących godz.:

9.00 – 11.00

11.00 – 13.00

13.00 – 15.00

Wszystkich nauczycieli matematyki zapraszamy na zwiedzanie wystawy połączone z warsztatami z Panią Margot Reinig, dyrektorką Muzeum dla Dzieci w Hamburgu, w piątek, 20. października o godz. 15 do auli MODN.

Zapisy tel. 77 402 45 10

Szanowni Państwo Nauczyciele języka angielskiego

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu pragnie serdecznie zaprosić nauczycieli języka angielskiego, ze wszystkich etapów edukacyjnych, do udziału w warsztatach “Differentiation and cooperative learning”. Celem formy jest doskonalenie umiejętności takich jak: indywidualizacji procesów nauczania, współpracy w uczeniu się i zaspokajania zróżnicowanych potrzeb uczniów. Są one zgodne z założeniami nowej podstawy programowej.

Warsztaty, odbędą się w dniach 3-4 listopada 2017 roku w siedzibie MODN w Opolu. Poprowadzi je, nasz wyjątkowy gość, Jeroen Masson. Doktorant i pracownik naukowy Uniwersytetu Gent w Holandii, stypendysta Fullbrighta i praktykujący nauczyciel. Pan J. Masson jest uznanym w Europie specjalistą w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego. Jest autorem wielu publikacji cieszących się popularnością wśród nauczycieli w Europie.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach odbywają się wyłącznie przez formularz internetowy dostępny na naszej stronie https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2017-2018/edukacja-humanistyczna/jezyk-angielski/431-differentiation-and-cooperative-learning.html

Koszt warsztatów dla jednej osoby wynosi 130 złotych i prosimy o wpłacenie kwoty na konto MODN w Opolu 09 1160 2202 0000 0002 1740 2862 z dopiskiem Warsztaty Masson do 25 listopada 2017 r. O przyjęciu zgłoszenia na warsztaty decyduje kolejność wpłat.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 25 października 2017 roku.

Program 11 godzinnych warsztatów, prowadzanych w języku angielskim, obejmuje następujące zagadnienia:

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji:

Colloquium Charitativum

Religijność w przestrzeni prywatnej i publicznej Europy, Rzeczypospolitej

i ziem polsko-litewskich XVI-XIX wieku.

Szczegóły konferencji i zapisy pod adresem: https://www.modn.opole.pl/kalendarz/420-konferencja-religijnosc-w-przestrzeni-prywatnej-i-publicznej-europy-rzeczypospolitej-i-ziem-polsko-litewskich-xvi-xix-wieku.html?date=2017-10-19-10-00

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że rozpoczeliśmy zapisy na cykl szkoleń na temat eTwinningu, który prowadzony jest przez oficjalnego ambasadora eTwinningu na województwo opolskie, panią Edytę Bieniek.
Cykl składa się z trzech warsztatów: Dołącz do eTwinning 26.10.2017 (nr formy 188), Załóż projekt eTwinning 7.11.2017 (nr formy 189) i Narzędzia informatyczne z eTwinning (nr formy 190).
Spotkania odbędą się w MODN w Opolu, sala 201, a zgłoszeń należy dokonywać za pomocą zapisów na stronie MODN.
Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich uczestników szkolenia.
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych


Alicja Wujec Kaczmarek i Edyta Bieniek

W imieniu Organizatora, Centrum Europejskiego Natolin oraz zamiejscowego oddziału CEN - Instytutu Europejskiego w Łodzi, jak również partnerów projektu (m.in. Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Łódzki Kurator Oświaty, Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego), zapraszamy do zgłaszania się w konkursach i turnieju debat objętych projektem RODEH Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej. Niniejszy projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej  w ramach zadania publicznego: „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”  w roku 2017. Zgłoszenia potwierdzające wolę udziału danej szkoły/placówki planowane są do dnia 12 października 2017 r (zgłoszenia dokonywane są za pomocą strony www projektu oraz adresu email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie projektu http://rodeh.ie.lodz.pl (zakładka konkursy i turnieje).

Miło nam poinformować, że we współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji realizujemy programy promocji zdrowia i profilaktyki uniwersalnej:

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – dla dzieci w wieku 8-14 lat

Termin – 20-21 października, piątek godz. 15.00-18.00, sobota godz. 9:00-16:30

Koszt szkolenia wraz z pakietem materiałów: 400 zł

Pakiet materiałów dostępny jest odpłatnie wyłącznie wraz ze szkoleniem dla nauczycieli i zawiera:

- Zeszyty tematyczne do każdej z 10 części programu ze scenariuszami dla nauczycieli

- Wskazówki dla nauczycieli – Recepta dla nauczyciela

- Aneksy z pomocami do programu na USB.

Termin zostanie potwierdzony w przypadku zebrania się minimum 10 osobowej grupy.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: https://www.modn.opole.pl/kalendarz/391-apteczka-pierwszej-pomocy-emocjonalnej.html