01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

W ostatnią niedzielę czerwca 2019 roku wzięliśmy udział w festynie „Miasteczko Ekologiczne”. Pracownia Nauk Przyrodniczych przeniosła się w tym dniu na skwer przy placu Wolności, gdzie z Aglomeracją Opolską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi, firmą Remondis oraz Strażą Miejską w Opolu wspólnie realizowaliśmy działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa.

Na naszym stoisku uczestnicy festynu mogli między innymi samodzielnie wykonać model ekologicznego samochodu napędzanego siłą powietrza, rozwiązać zagadki matematyczno-ekologiczne czy zakodować trasę robota, który prawidłowo segregował odpady. Dodatkowo zaprosiliśmy uczestników festynu do siedziby MODN, gdzie  mogli rozwiązywać ciekawe zadania na ścieżce edukacyjnej znajdującej się w ogrodzie przy budynku. Za wykonane zadania dzieci otrzymywały kupony, które następnie zamieniały na pieczątki, pozwalające wziąć udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród.

26 czerwca br. MODN odwiedziła delegacja zagraniczna z Santiago de Compostela. Nasi goście, którymi byli przedstawiciele tamtejszej Aglomeracji Miejskiej oraz pani naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Opolu, zwiedzili ścieżkę edukacyjną oraz Laboratorium Segregacji Odpadów-Pracownię Muchy Odpaduchy, zapoznali się z zasadami funkcjonowania laboratorium, a także z bogatą ofertą edukacyjną Pracowni Nauk Przyrodniczych i nowościami wydawniczymi ośrodka.

Członkowie delegacji wysoko ocenili wartość edukacyjną gry dydaktycznej „MODN-e rady na odpady” oraz kart do gry uczącej prawidłowej segregacji i utylizacji odpadów komunalnych. Z zainteresowaniem obejrzeli też przygotowywany aktualnie do druku zeszyt metodyczny „Segregacja odpadów w edukacji przedszkolnej i szkolnej. Przykłady rozwiązań metodycznych”.

Wszystkie proekologiczne działania MODN zostały wysoko ocenione przez zagranicznych gości, którzy z uznaniem podkreślali, że w ciągu niespełna roku funkcjonowania laboratorium tak wiele osób miało już możliwość wzięcia udziału w zajęciach pogłębiających wiedzę i umiejętności z zakresu segregacji i utylizacji odpadów.

https://twitter.com/TropaVerdeURBCT/status/1143855573190021120

https://twitter.com/CERSIAEmpresa/status/1143555009268867072

 

 

galeria m 16 05 2019 1

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do nowo otwartej w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu Galerii M, w której obecnie są prezentowane prace młodych artystów: Martyny Pinkowskiej i Jana Kowala.

Wystawę pt. „Nic się nie klei” można zwiedzać w godz. 11.00 - 15.00.

Szanowni Państwo

nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowawcy,

zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej II Seminarium Dydaktyków i Nauczycieli Historii Rocznice wielu znaczeń 1919 – 1939 – 1989. Czy odrobione lekcje historii?, która odbędzie się w dn. 23 – 24. 05.2019. Konferencja organizowana jest przez Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego, Samorząd Województwa Opolskiego, Polskie Towarzystwo Historyczne, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W dn. 23. 05.2019 konferencja odbywać się będzie w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego, a w dn. 24.05.2019 w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Program w załączeniu.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych

 W dniu 27 maja 2019 roku w godz. 11:00-15:00 w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbędzie się szkolenie na temat „Zmiany w szkolnictwie branżowym” adresowane do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i doradców zawodowych. Zajęcia poprowadzi specjalista ds. kształcenia branżowego mgr inż. Bożena Mayer- Gawron, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenie jest bezpłatne dla szkół miasta Opola i gmin, z którymi Ośrodek ma podpisaną umowę o współpracy. Dla pozostałych odpłatność wynosi 50 złotych.
Zgłoszenia na szkolenie odbywają się na stronie internetowej Ośrodka www.modn.opole.pl
Program w załączeniu.

Serdecznie zapraszam

Do pobrania:
Pobierz plik (Szkolenie dla dyrektorów-Opole.docx)Szkolenie dla dyrektorów-Opole.docx19 kB121 Pobieranie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w XIV edycji Festiwalu Muzycznego „Mikrofon i Ty”. Konkurs odbędzie się w dniach 14 i 15 maja 2019 r. w auli szkoły. Planowany czas rozpoczęcia: godz. 9.00.

  

Zgłoszenie oraz zgodę na udział należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr. Hubala 2 w terminie do 10.05.2019.

                                                                                W imieniu organizatorów

                                                                                                 dr Stefania Jagło

Plakat do projektu pn. Pomysł na starcie kluczem do biznesu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuje, że konferencja metodyczna dla nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych O czym warto wiedzieć przed 1.09.2019 aby skutecznie uczyć matematyki? zaplanowana na 16 kwietnia 2019, w VIII LO, w Opolu zostaje przeniesiona na inny termin, o którym poinformujemy w  kolejnym komunikacie.

Do pobrania:
Pobierz plik (ODWOŁANIE KONFERNECJI.docx)ODWOŁANIE KONFERNECJI.docx14 kB115 Pobieranie

Szanowni Państwo!

W związku z trwającym strajkiem pracowników oświaty, do którego przystąpiliśmy, uprzejmie informujemy, że do odwołania nie będą odbywać się zaplanowane zajęcia dydaktyczne, szkolenia i inne działania. Przepraszamy za niedogodności.