Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

logo Opola

KTN

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

We wtorek 6 marca 2018 roku Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na warsztaty dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie „Literatura non-fiction na lekcjach historii i wos”.
Warsztaty to próba oceny możliwości wykorzystania tekstów reporterskich w nauczaniu historii i wiedzy o społeczeństwie, reportażu literackiego jako źródła, pretekstu do rozmowy lub ilustracji lekcji. W ramach warsztatów zostaną przywołane teksty klasyków polskiego reportażu oraz nominowanych i laureatów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
Warsztat poprowadzą konsultanci naszego ośrodka: Janusz Berdzik i Grzegorz Pielak.
Zapisy wyłącznie przez stronę internetową MODN w Opolu.
W razie pytań prosimy o kontakt z kierownikiem kursu konsultantem Grzegorzem Pielakiem (77-474-00-86, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Pełna informacja o kursie znajduje się na naszej stronie internetowej:

https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2017-2018/edukacja-humanistyczna/edukacja-historyczna-i-obywatelska/379-89-literatura-non-fiction-na-lekcjach-historii-i-wos.html?date=2018-03-06-15-00

Do 28 lutego 2018 roku Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu przyjmuje zgłoszenia do udziału w III edycji kursu nadającego uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Kurs skierowany jest do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych prowadzących w ramach swoich specjalności zajęcia z zakresu pomocy przedmedycznej, czyli m. in. do nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa, techniki, wychowania fizycznego, nauczania wczesnoszkolnego, prowadzących zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach projektów i programów edukacyjnych.
Kurs został zaplanowany w dniach 16, 17, 18, 23 i 24 marca 2018 roku – odbędzie się pod warunkiem zebrania minimalnej liczby uczestników.
W razie pytań prosimy o kontakt z kierownikiem kursu konsultantem Grzegorzem Pielakiem (77-474-00-86, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Pełna informacja o kursie znajduje się na naszej stronie internetowej:
https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2017-2018/kursy-nadajace-uprawnienia/454-18-kurs-przygotowujacy-nauczycieli-do-prowadzenia-zajec-edukacyjnych-w-zakresie-udzielania-pierwszej-pomocy.html?date=2018-03-16-15-00

konkurs pnjzNauczyciele historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, wychowawcy, wszyscy zainteresowani

Szanowni Państwo,
polecamy Państwa życzliwej uwadze ogólnopolski konkurs na projekt historyczny „Póki nie jest za późno”, którego organizatorem jest Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz przygotowane przez Muzeum niezbędne dokumenty umożliwiające uczestnictwo w konkursie znajdują się w załącznikach poniżej.

W ramach XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2018 prowadzone będą przez pracowników i wolontariuszy z STL bezpłatne zajęcia warsztatowe w wersji stacjonarnej i mobilnej – dla ok. 400 osób. Działania te przeznaczone dla szerokiego grona osób – dzieci i młodzieży, dorosłych, emerytów i osób niepełnosprawnych. Zajęcia będą odbywać się w terminie od 12 lutego do 2 marca 2018 r. Miejsce działań projektowych: Muzeum Wsi Opolskiej, szkoły, domy kultury i inne (wg składnych propozycji). O realizacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia proszę nadsyłać drogą mailową na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub telefonicznie pod numer 77 457 23 49 w.120, 606 355 549.

Informacje o konkursie wraz dokumentacją są dostępne na stronie:

http://www.muzeumwsiopolskiej.pl/news/iv-wojewodzki-konkurs-plastyki-obrzedowej-i-rekodziela-artystycznego

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego w szkołach średnich na zajęcia warsztatowe pt. Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach języka polskiego w liceum i technikum. Ośmiogodzinne szkolenie odbędzie się w dniach 19 i 26 lutego br. w godz. 15.30-18.30.

Tematyka warsztatów obejmie: efektywne stosowanie TIK w nauczaniu języka polskiego, możliwości Dysku Google, tworzenie testów i quizów online, tworzenie i wykorzystanie wirtualnej tablicy korkowej (padletu), sposoby aktywizowania uczniów oraz projektowanie polonistycznych rozwiązań dydaktycznych z zastosowaniem nowych technologii.

Koszt szkolenia: 100 zł

Prowadzenie: Stefania Jagło i Alicja Wujec-Kaczmarek

Zapraszamy

Nauczycieli języka polskiego w szkołach średnich na konsultacje przedmiotowo-metodyczne, które prowadzić będzie p. Joanna Raźniewska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Opolu.

Konsultacje odbywać się będą w czwartki, w godz. 15.00-16.00, w ZSO nr 3, ul. Dubois 28, s. nr 26.

Do wygrania indeksy na psychologię!

Już po raz dziesiąty magazyn „Charaktery” zaprasza uczniów szkół średnich do wspólnego zgłębiania tajników psychologii. Wiedzę zdobędą wszyscy turniejowicze, na zwycięzców natomiast czekają wspaniałe nagrody: nagrody rzeczowe, stypendia oraz – dzięki porozumieniu z Uniwersytetem Jagiellońskim – trzy indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ. Jest o co walczyć!

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Turnieju właśnie się rozpoczęła, , a zakończy się 7 kwietnia 2018 roku. Od uczestników wymagana jest znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” od listopada 2017 do lutego 2018 roku, opatrzonych specjalną pieczęcią. Lekturą Turnieju jest też książka Przeciw empatii Paula Blooma oraz obszary tematyczne odwołujące się do zagadnień zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych...”. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę w marcu 2018 roku podczas eliminacji on-line. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału, który odbędzie się 8 kwietnia 2018 roku w Warszawie.

Uczniowie zainteresowani uczestnictwem w konkursie powinni zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. Edward Nęcka. Szczegółowy regulamin Turnieju, zasady uczestnictwa, wykaz wymaganych zagadnień oraz inne informacje można znaleźć na stronie www.charaktery.eu w zakładce Turniej.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. a finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Herbertowskich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w czasie XX Zjazdu w Gdańsku w październiku 2018 roku.

Konkursowi patronuje siostrzeniec poety Zbigniewa Herberta – dr hab. Rafał Żebrowski. Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek. Honorowy patronat instytucjonalny nad konkursem obejmują co roku ważne instytucje państwowe, takie jak Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Instytut Pamięci Narodowej, Politechnika Wrocławska oraz Klub Herbertowskich Szkół.

Szanowni Państwo!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w XII edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”. Konkurs odbędzie się w dniach 06 i 07 lutego 2018 r. w auli szkolnej. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszenia oraz zgoda na udział w załączeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP nr 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr. Hubala 2 w terminie do 31.01.2018r.

Z poważaniem

Organizatorzy przeglądu:                                                               Dyrektor Szkoły

Grażyna Dudek                                                                               Alicja Mielniczuk

Halina Brodziak