01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Szanowni Państwo, instruktorzy teatralni, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych – osoby zainteresowane edukacją artystyczną i teatralną,
za naszym pośrednictwem Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza Państwa do udziału w dwudniowych bezpłatnych warsztatach teatralnych, które odbywają się w ramach projektu „Akcja: EDUKACJA 3.0”.
Szczegóły znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół

Uwaga! Brak już wolnych miejsc.

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, wspierając realizację podstawy programowej w zakresie kształtowania postaw ciekawości, tolerancji, otwartości wobec innych kultur, organizuje bezpłatne zajęcia otwarte z języka angielskiego dla młodzieży szkolnej, przeznaczone dla uczniów klas siódmej i ósmej szkoły podstawowej, trzeciej klasy gimnazjum oraz pierwszej i drugiej klasy szkoły średniej. Zajęcia przeprowadzi „native speaker” Amerykanin Jeff Hamblen, dzięki czemu uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności rozumienia ze słuchu z języka angielskiego.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego wraz z uczniami do udziału w tych zajęciach, zgodnie z podanym niżej harmonogramem.

L.p.

Termin, godziny, miejsce

Tematy

Prowadzący

1.

26.02.2019r

(wtorek)

godz. 10.00-11.30

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, budynek A aula

ul. Powstańców Śl. 19

1.American Indians/ Amerykańscy Indianie

(Jaka była Ameryka sprzed czasów Kolumba; pięć głównych plemion indiańskich i ich wpływ na kulturę USA)

2. The Rocky Mountain Region/Region Gór Skalistych

(położenie w centrum USA, wyjątkowa geografia, mieszkańcy żyjący w chmurach)

                             

 mgr Jeff Hamblen

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja elektroniczna:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                      Serdecznie zapraszamy!

Za nami kolejna edycja warsztatów przygotowujących realizatorów programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia, w zakresie psychologii pozytywnej, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania zdarzeń oraz cech charakteru istotnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Warsztaty odbyły się w dniach 16-17 listopada 2018 roku.
Z pozytywnym, wręcz optymistycznym nastawieniem zabieramy się do realizacji programu z naszymi wykonanymi osobiście Apteczkami skarbów!
Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

Zapraszam na kolejną edycję warsztatów!!!

Szanowni Państwo!

Z wielką radością i dumą informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu w ramach współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie został jedyną w województwie opolskim placówką, w której możecie Państwo wziąć udział w szkoleniach i uzyskać certyfikaty realizatorów programów:

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia, w zakresie psychologii pozytywnej, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania zdarzeń oraz cech charakteru istotnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Przyjaciele Zippiego – międzynarodowy program promocji zdrowia i profilaktyki, rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN), Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN) oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, a tym samym przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia.

Trenerem rekomendowanym do prowadzenia kursów certyfikujących dla realizatorów z ramienia MODN i CPE jest Bożena Grębowiec – konsultant MODN w Opolu.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

               77 454 50 87

Zapraszamy Państwa do współpracy i udziału w szkoleniach!

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli został instytucją partnerską systemu Academica. Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach i instytucjach edukacyjnych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych za pomocą specjalnych terminali. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych mają Państwo możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszą pomocą ze zbiorów Biblioteki Narodowej.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Szanowne Państwo Nauczycielki i Nauczyciele,

 Zapraszamy na warsztaty kompetencji międzykulturowych „Cały świat w klasie”, które odbędą się w dn. 08.12.2018, godz. 9.00 – 16.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Szkolenie jest bezpłatne, realizowane na zamówienie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu nr 6/8-2017/OG-FAMI pt. „Razem dla integracji”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Zasadniczym celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli i szkoły do pracy z dzieckiem cudzoziemskim poprzez rozwijanie umiejętności, które pozwolą skutecznie radzić sobie w szkole różnorodnej kulturowo. Nie ulega wątpliwości, że tylko odpowiednio przygotowani nauczyciele mogą pomóc dzieciom i młodzieży z innych kręgów kulturowych w adaptacji kulturowej i integracji społecznej, wykształcić u polskich i cudzoziemskich uczniów takie umiejętności psychospołeczne, które będą pomocne w szeroko rozumianym dialogu kulturowym, w refleksji nad naturą uprzedzeń i przyczynami dyskryminacji.

Szkolenie obejmuje 7 godzin dydaktycznych, jest bezpłatne i skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i pracujących na terenie województwa opolskiego.

 Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dn. 05.12.2018

 Program i harmonogram warsztatów znajduje się w załączeniu.

Do pobrania:
Pobierz plik (załącznik 1.jpg)załącznik 1.jpg311 kB62 Pobieranie
Pobierz plik (załącznik 2.jpg)załącznik 2.jpg214 kB66 Pobieranie

Fundacja BIT MASTERS zaprasza szkoły z województwa opolskiego do udziału w projekcie ogólnopolskiego turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces Na Bank”. Turniej skierowany dla szkół średnich- liceów i techników jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Do udziału w turnieju zaprasza się pięcioosobowe reprezentacje szkolne pod nadzorem i opieką nauczyciela. Prezentacje szkół prosimy rejestrować przez stronę www.sukcesnabank.pl
do 17 grudnia. Na stronie internetowej projektu znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat kursu oraz regulamin i materiały edukacyjne służące do przygotowania się do turnieju. Szkoły otrzymają materiały promocyjne i informacyjne.

„Sukces Na Bank” to projekt edukacyjny, którego zaletą jest atrakcyjna formuła. Ostatni etap projektu- po internetowym i regionalnym- rozgrywany będzie w formie teleturnieju, emitowanego na antenie Telewizji Polskiej. Laureaci turnieju zostaną nagrodzeni wartościowymi nagrodami rzeczowymi. „Sukces Na Bank” to nie tylko ciekawa propozycja dla uczniów, ale także dla nauczycieli, którzy będą opiekunami szkolnych reprezentacji.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Szanowni Państwo Nauczycielki i Nauczyciele

Zapraszamy na warsztaty kompetencji międzykulturowych „Cały świat w klasie”, które odbędą się w dn. 08.12.2018, godz. 9.00 – 16.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Szkolenie jest bezpłatne, realizowane na zamówienie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu nr 6/8-2017/OG-FAMI pt. „Razem dla integracji”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Zasadniczym celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli i szkoły do pracy z dzieckiem cudzoziemskim poprzez rozwijanie umiejętności, które pozwolą skutecznie radzić sobie w szkole różnorodnej kulturowo. Nie ulega wątpliwości, że tylko odpowiednio przygotowani nauczyciele mogą pomóc dzieciom i młodzieży z innych kręgów kulturowych w adaptacji kulturowej i integracji społecznej, wykształcić u polskich i cudzoziemskich uczniów takie umiejętności psychospołeczne, które będą pomocne w szeroko rozumianym dialogu kulturowym, w refleksji nad naturą uprzedzeń i przyczynami dyskryminacji.

Szkolenie obejmuje 7 godzin dydaktycznych, jest bezpłatne i skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i pracujących na terenie województwa opolskiego.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dn. 05.12.2018 r.

Program i harmonogram warsztatów w załączniku.

zapisy