01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Zajęcia terenowe z wykorzystaniem ścieżki edukacyjnej.

Wykorzystanie poszczególnych elementów ścieżki edukacyjnej podczas zajęć w PNP ułatwia wdrażanie różnorodnej tematyki związanej z segregacją i utylizacją odpadów oraz jego czasem rozkładu. Pokazuje w jaki sposób możemy dbać o środowisko naturalne, aby zmniejszyć skutki zanieczyszczeń powietrza, gleby i wód.

Niemal codziennie kupujemy w sklepie nowe produkty –użytkowe i spożywcze. Część z nich staje się odpadami, z których większość możemy powtórnie wykorzystać. Aby tak się stało, powinniśmy już w domu segregować nasze odpady, wrzucając je do odpowiednich pojemników. Taką segregacje nazywamy „segregację u źródła”.

W skład ścieżki wchodzą między innymi:

- rozkład odpadów w czasie

- labirynt natury

– segregujemy odpady

- segreguj

- chroń środowisko

- skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska

- surowce wtórne

- sprawność ekolog

- eco zagadki

- dendrofon

W czasie trwania zajęć młodzież będzie miała możliwość wykorzystania różnych techniki multimedialnych.

Ścieżka edukacyjna powstała z inicjatywy Pani Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi Pani Iwony Kowalczuk oraz Pani Dyrektor MODN Małgorzaty Szeląg.

Sfinansowana została z budżetu Miasta Opola. Zawiera w sobie treści związane z segregacją i utylizacją odpadów. Pokazuje, w jaki sposób wpływają one na stan środowiska przyrodniczego. 

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu we współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora w Opolu, Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku oraz Gminą Grodków, jest realizatorem projektu „Opolska Szkoła Ćwiczeń”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego: Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, działanie: 2.10 „Wysoka jakość systemu oświaty”.

Opolska Szkoła Ćwiczeń zostanie utworzona na bazie trzech szkół podstawowych
w Opolu:

  • Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8, w której powstanie nowa pracownia informatyczna,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15, w której zostanie utworzona i doposażona pracownia matematyczna i przedmiotów przyrodniczych,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 24, w której powstanie pracownia językowa.

Cztery pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane w pracy z uczniami opolskich szkół, do przeprowadzenia szkoleń i sieci współpracy dla nauczycieli różnych przedmiotów oraz realizacji praktyk studentów kierunków pedagogicznych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu pod kierunkiem kadry naukowej.

W nowopowstałych pracowniach będą prowadzone lekcje pokazowe i lekcje otwarte rozwijające umiejętności matematyczno-przyrodnicze, umiejętności posługiwania się językiem obcym, kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów, umiejętność uczenia się, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, jak również nauczania eksperymentalnego oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.

Cenny element projektu stanowi połączenie doświadczenia praktyków – metodyków
z doświadczeniem kadry naukowej.

Powyższe działanie gwarantuje świetne przygotowanie przyszłych adeptów zawodu nauczyciela oraz wysoką jakość pracy szkół.

Zaletą projektu będzie dostęp do bezpłatnych platform na stronach MODN
z materiałami metodycznymi związanymi z TIK.

W ramach realizacji projektu powstaną materiały związane z najnowszymi osiągnięciami nauki, ze scenariuszami lekcji oraz opisami przykładów dobrych praktyk, na podstawie których zostanie wydana publikacja służąca kształceniu studentów i doskonaleniu nauczycieli.

Założenia projektu wpisują się w nowoczesny model kształcenia i sprzyjają zwiększeniu wykorzystania systemu wspomagania szkół.

galeria m 16 05 2019 1

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do nowo otwartej w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu Galerii M, w której obecnie są prezentowane prace młodych artystów: Martyny Pinkowskiej i Jana Kowala.

Wystawę pt. „Nic się nie klei” można zwiedzać w godz. 11.00 - 15.00.

Szanowni Państwo

nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowawcy,

zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej II Seminarium Dydaktyków i Nauczycieli Historii Rocznice wielu znaczeń 1919 – 1939 – 1989. Czy odrobione lekcje historii?, która odbędzie się w dn. 23 – 24. 05.2019. Konferencja organizowana jest przez Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego, Samorząd Województwa Opolskiego, Polskie Towarzystwo Historyczne, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W dn. 23. 05.2019 konferencja odbywać się będzie w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego, a w dn. 24.05.2019 w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Program w załączeniu.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych

 W dniu 27 maja 2019 roku w godz. 11:00-15:00 w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbędzie się szkolenie na temat „Zmiany w szkolnictwie branżowym” adresowane do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i doradców zawodowych. Zajęcia poprowadzi specjalista ds. kształcenia branżowego mgr inż. Bożena Mayer- Gawron, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenie jest bezpłatne dla szkół miasta Opola i gmin, z którymi Ośrodek ma podpisaną umowę o współpracy. Dla pozostałych odpłatność wynosi 50 złotych.
Zgłoszenia na szkolenie odbywają się na stronie internetowej Ośrodka www.modn.opole.pl
Program w załączeniu.

Serdecznie zapraszam

Do pobrania:
Pobierz plik (Szkolenie dla dyrektorów-Opole.docx)Szkolenie dla dyrektorów-Opole.docx19 kB79 Pobieranie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w XIV edycji Festiwalu Muzycznego „Mikrofon i Ty”. Konkurs odbędzie się w dniach 14 i 15 maja 2019 r. w auli szkoły. Planowany czas rozpoczęcia: godz. 9.00.

  

Zgłoszenie oraz zgodę na udział należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr. Hubala 2 w terminie do 10.05.2019.

                                                                                W imieniu organizatorów

                                                                                                 dr Stefania Jagło

Plakat do projektu pn. Pomysł na starcie kluczem do biznesu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuje, że konferencja metodyczna dla nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych O czym warto wiedzieć przed 1.09.2019 aby skutecznie uczyć matematyki? zaplanowana na 16 kwietnia 2019, w VIII LO, w Opolu zostaje przeniesiona na inny termin, o którym poinformujemy w  kolejnym komunikacie.

Do pobrania:
Pobierz plik (ODWOŁANIE KONFERNECJI.docx)ODWOŁANIE KONFERNECJI.docx14 kB82 Pobieranie

Szanowni Państwo!

W związku z trwającym strajkiem pracowników oświaty, do którego przystąpiliśmy, uprzejmie informujemy, że do odwołania nie będą odbywać się zaplanowane zajęcia dydaktyczne, szkolenia i inne działania. Przepraszamy za niedogodności.